Film op de Sluis: En Fanfare

Film op de Sluis is terug en deze keer met maar liefst twee filmavonden! Op donderdag 28 én vrijdag 29 augustus verwelkomen we jullie op de Wilhelminasluis voor twee prachtige films met voorprogramma. Op donderdag trappen we af met de Franse feelgood hitfilm En fanfare met vooraf een optreden van het Zaandijks Fanfare Corps.

De feelgoodfilm En fanfare is zowel hartverwarmend als hartverscheurend, en een groot bios…

Film op de Sluis is terug en deze keer met maar liefst twee filmavonden! Op donderdag 28 én vrijdag 29 augustus verwelkomen we jullie op de Wilhelminasluis voor twee prachtige films met voorprogramma. Op donderdag trappen we af met de Franse feelgood hitfilm En fanfare met vooraf een optreden van het Zaandijks Fanfare Corps.

De feelgoodfilm En fanfare is zowel hartverwarmend als hartverscheurend, en een groot bioscoopsucces in Frankrijk en België. De film laat zien hoe muziek mensen verbindt, en hoe onwaarschijnlijke familiebanden kunnen leiden tot oprechte vriendschappen. Thibaut (Benjamin Lavernhe) is een succesvol dirigent, Jimmy (Pierre Lottin) speelt bij de plaatselijke fanfare. Ze zijn broers, maar weten niet van elkaars bestaan. Tot Thibaut een beenmergdonor zoekt. En vindt. Door adoptie zijn hun levens totaal verschillend verlopen, maar hun liefde voor muziek brengt ze nader tot elkaar. Wanneer Thibaut het muzikale talent van Jimmy ontdekt, blijken de broers meer met elkaar gemeen te hebben dan gedacht. En fanfare ging op het Filmfestival van Cannes in wereldpremière en groeide uit tot publieksfavoriet. Van het Filmfestival van San Sebastián tot Film by the Sea in Vlissingen. En fanfare won publieksprijzen op festivals wereldwijd.

Vanaf 20.00 uur is publiek welkom voor een drankje en een muziekje op de Westkade, om 21.00 uur start de hoofdfilm. Vooraf aan de film zal het Zaandijks Fanfare Corps (ZFC) een optreden geven en ten gehore brengen waarom we trots mogen zijn op ons eigen Zaanse fanfaretraditie.

Toegang is gratis, echter is er beperkte capaciteit. Er kan geen ticket worden gekocht of gereserveerd dus kom op tijd, VOL=VOL!

Over ZFC Zaandijk
ZFC Zaandijk is een veelzijdige en ambitieuze muziekvereniging die al meer dan 135 jaar een prominente rol speelt in de Zaanse muziekwereld. Het orkest staat bekend om unieke concerten buiten de gebaande paden. Een greep uit hun concerten: een verhalend kinderconcert met Hakim van Sesamstraat, een Italiaanse dinnershow, een experimenteel concert in samenwerking met de Zaanse Stadscomponist, ons Zomer Muziek Festival in Zaandijk, een verhalend sprookjesconcert voor het hele gezin en concertreizen naar Disneyland Parijs (inclusief optreden in het park) en de Ardèche. ZFC bestaat daarnaast ook uit een muziekschool met een bloeiende muziekopleiding: afgelopen jaar brachten ze meer dan 100 kinderen in aanraking met muziek door middel van muzieklessen en -workshops. Komend jaar verwachten ze dit aantal verder uit te breiden. ZFC staat midden in de samenleving en hecht daar veel waarde aan. Iedereen is welkom.

Wanneer

  • Donderdag 28 augustus 2025 om 21.00 uur

Prijzen

  • Gratis

Locatie